Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Znany lektor w kontrowersyjnej reklamie

Autor: Wiktor Ferfecki

W serwisie internetowym YouTube pojawiła się™ reklama kontrowersyjnego, skrajnie prawicowego pisma „Szczerbiec–, do któ‚rej głos podkłada słynny lektor Tomasz Knapik. –“ Czuję™ się™ oszukany. Mojego głosu użyto bez konsultacji ze mną –“ mó‚wi lektor portalowi tvp.info. Innego zdania są działacze Narodowego Odrodzenia Polski, któ‚re wydaje „Szczerbiec–.

Tomasz Knapik to jeden z najbardziej znanych polskich głosó‚w. W latach 90. był głó‚wnym lektorem Polsatu, a obecnie można go usłyszeć m.in. warszawskiej komunikacji publicznej, gdzie czyta nazwy przystankó‚w.

Reklamę™ „Szczerbca”z jego udziałem od czerwca można zobaczyć w oficjalnym kanale Narodowego Odrodzenia Polski na YouTube. „Pismo jest nieprzerwanie celem atakó‚w demoliberalnej, skorumpowanej kasty politycznej. Przeciwko niemu zgodnie wystę™pują instytucje zjednoczonej Europy, krajowi premierzy i ministrowie rządó‚w zaró‚wno lewicowych, jak i prawicowych, prokuratorzy, policja, demoliberalne media, paraterrorystyczne grupy lewackie. Jest to w pełni zrozumiałe, bo ÂťSzczerbiecÂŤ to ostatni bastion wolnego słowa w Polsce”–“ czyta Tomasz Knapik. W tle pojawiają się™ obrazki z demonstracji ulicznych i fragmenty artykułó‚w „Szczerbca–.

Sprawą jest zbulwersowany dr Rafał Pankowski, redaktor antyfaszystowskiego pisma „Nigdy Wię™cej–. Jego zdaniem, „Szczerbiec”i Narodowe Odrodzenie Polski propagują faszyzm i skrajny nacjonalizm. –“ W „Szczerbcu”niejednokrotnie pojawiały się™ treści negujące Holocaust. Publikowano tam też w odcinkach „Dzienniki Tunera”Williama Pierce–™a, powieść bę™dącą biblią terrorystó‚w –“ tłumaczy. –“ Głos Tomasza Knapika pozytywnie się™ kojarzy, wię™c znany lektor czytając reklamę™ autoryzuje takie treści –“ uważa....

Wię™cej znajdziecie na stronach TVP Info:

http://tvp.info/informacje/polska/znany-lektor-w-kontrowersyjnej-reklamie/5023283

Sam spot można obejrzeć na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=lSL18VGQtHk&feature=player_embedded

Komentarze (2)

2011-09-06 nozownik0

No no widzę™, że po miesiącu ktoś wrzucił o tym info :) Nie ma to jak sprawny serwis :)

Wracając do tematu... wielkie mi halo zrobiły media... Zastanawiam się™ dlaczego u społeczeństwa (nasze trudno nazwać nawet społeczeństwem...) wystę™puje przekonanie i to od czasó‚w powojennych po PRL aż do dzisiaj, że lektor czy spiker mó‚wiącu o danej partii politycznej bądź ugrupowaniu jest z nią utożsamiany. Toć to "rola". Jak sam Knapik wspomniał lektor tylko odczytuje tekst. Za to mu płacą. Dlaczego jak Tarantino wypuścił Bę™karty Wojny Christopher Waltz nie jest nazywany nazistą? Bą zaró‚wno w USA jak i w jego ojczytsym kraju społeczeństwo nie jest tak porąbane jak nasze. Każdy wie że aktor to aktor i jakie role dostanie takie zagra. Polska jest śmieszna... A Tomasz Knapik to genialny głos!

Gdybyście się™ pośpieszyli mogliście dodać link do Panoramy z 5 sierpnia, tam Knapik się™ wypowiadał.

Polecam audycję™ "Głosy" gdzie lektorzy wypowiadają się™ na temat polityki w zawodzie lektora.

Pozdrawiam nasze głupie społeczeństwo.

2011-09-07 tomekb

To prawda, okres wakacyjny nie służył ekspresowym informacjom. Co do samej sprawy mamy tutaj wyrobiony podobny pogląd. Lektor jest człowiekiem do wynaję™cia. Osobiście uważam, że tylko w naprawdę™ skrajnych przypadkach, nawołujących bezpośrednio do atakó‚w rasistowskich czy religijnych powinniśmy interweniować. Poza tym jak tu zauważył nasz montażysta, to nie brzmi jak reklama tylko jak fragment wię™kszej narracji. Co potwierdzać może wersję™ p. Tomka.

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama