Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Telewizja Polska przywróciła spikerów. Kto zapowie programy?
Autor: Grzegorz Dobek - Plejada.pl
Źrodło: https://plejada.pl/newsy/tvp-powrot-spikerow-popek-mistal-dekiert-i-inni...
Data publikacji: 06.09.2018

 

 

Czy to zmiana na lepsze? Niewątpliwie - mimo, że prezes Jacek Kurski mówi o "nowoczesnej formie" - formuła jest znana i kiedyś eksploatowana. (TVP zrezygnowała ze spikerów 10 lat temu). Naszą uwagę zwróciło raczej stwierdzenie Jacka Kurskiego, że "anonimowy lektor" jest "pozbawiony czynnika ludzkiego". Doprawdy, można znaleźć w Polsce głosy, które anonimowe bynajmniej nie są. I już widzimy reakcję np. Jacka Brzostyńskiego na wieść, że brak w nim czynnika ludzkiego.

O jesiennych zmianach w TVP napisała Plejada.pl:

"Telewizja Polska przywróciła spikerów na główne anteny nadawcy. Jak podkreśla prezes TVP, Jacek Kurski, lektorzy są pozbawieni czynnika ludzkiego. "Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt" - dodaje. Kto będzie zapowiadać programy?

Spiker to osoba zapowiadająca poszczególne pozycje programu w radiu lub telewizji. Telewizja Polska zrezygnowała z obecności spikerów na antenie 10 lat temu. Największymi gwiazdami-spikerami w historii Telewizji Polskiej byli między innymi Bogumiła Wander, Krystyna Loska, Jolanta Fajkowska, Piotr Kraśko, Kinga Rusin oraz Agnieszka Woźniak-Starak.

Telewizja Polska reaktywowała spikerów. Kto zapowie programy?

Podczas prezentacji jesiennej oferty programowej TVP Jacek Kurski zapowiedział powrót spikerów na antenę. 23 sierpnia mówił dopiero o "pomyśle", ale ten już ujrzał światło dzienne. "Przyszłość telewizji polega na żywym kontakcie z widzem. Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt. To nowoczesna forma, stosowana w minimalnym zakresie. Anonimowy lektor czy scrolle to formuły obce, pozbawione czynnika ludzkiego" - twierdzi."

Warto wspomnieć spikerów-gwiazdy, które umknęły pamięci autora artykułu: Edytę Wojtczak i Jana Suzina (przypomnijmy, że Jan Suzin bywał również lektorem).

 

Edyta Wojtczak i Jan Suzin składają życzenia noworoczne na 1980 r. / Retro TV (TVP, TVP Historia)Kogo zobaczymy w roli spikerów Telewizji Polskiej? Możecie sprawdzić w dalszej części artykułu Plejada.pl

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama