Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: ZTM szuka lektora, który zostanie „głosem” autobusów i tramwajów
Autor: KaT
Źrodło: http://epoznan.pl/komunikacja-news-69099-ZTM_szuka_lektora,_ktory_zostan...
Data publikacji: 05.08.2016

 

Każdy chętny może wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego „Oddaj głos Miastu”. Głos zwycięzcy będzie słyszany w autobusach i tramwajach kursujących po Poznaniu. Lektor m.in. zapowie kolejny przystanek czy kontrolę biletową.

We wrześniu ubiegłego roku w pojazdach MPK wprowadzono system informacji głosowej, dzięki któremu m.in. osoby niewidzące mają więcej czasu na przygotowanie się do opuszczenia pojazdu na konkretnym przystanku. Obecnie system informuje nie tylko o kolejnym przystanku, ale też o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

- Dziś w pojazdach odtwarzane są pliki z syntezatora mowy Ivona, jednak ZTM – mając na celu polepszenie jakości zapowiedzi głosowych – ogłosił konkurs „Oddaj głos Miastu” - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak wyjaśnia ZTM, celem konkursu jest wybranie lektora, który wykorzysta swój głos do nagrania komunikatów emitowanych w tramwajach i autobusach. Chodzi m.in. o komunikaty z nazwą przystanku, numerem czy kierunkiem linii oraz o komunikaty specjalne (np. o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji). - Chodzi także z informacjami dla osób niewidomych wygłaszanych przez sygnalizatory sygnalizacji świetlnej - dodaje...

 

Cały artykuł znajdziecie na stronach serwisu epoznan.pl

 

Szczegóły i regulamin konkursu na stronach ZTM Poznań.

 

Info o wynikach podobnego konkursu we Wrocławiu znajdziecie tutaj.

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama