Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Poznań: 24-letni inżynier nowym lektorem w tramwajach i autobusach. Posłuchaj jego głosu!
Autor: Gabriela Jelonek
Źrodło: http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/komunikacja/a/poznan-24...
Data publikacji: 19.10.2016

 

Poznań: 24-letni inżynier nowym lektorem w tramwajach i autobusach. Posłuchaj jego głosu! Ma 24 lata i z wykształcenia jest inżynierem budowlanym. Teraz będzie też nowym głosem zapowiadającym przystanki w pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu.

 

Piotr Kołaczkowski, czyli głos numer 2, wygrał w internetowym głosowaniu konkurs na lektora pod nazwą „Oddaj głos miastu”. Spośród pięciu głosów zakwalifikowanych do drugiego etapu otrzymał najwięcej punktów od internautów. Zdobył 5060 głosów z oddanych łącznie 15782. - Dla mnie jest to ciekawa przygoda i wyzwanie, aby nagrać coś dla dużego miasta. Cieszę się, że zastąpię syntezator. Oprócz tego, że pomogę podróżować osobom niewidomym, mam nadzieję umilę też podróż wszystkim pasażerom – mówił Kołaczkowski. - Największą trudność sprawiło mi przeczytanie nazwy „Żegrze III”, można połamać sobie na tym język. Będę starał się przeczytać komunikaty neutralnie, żeby nie brzmieć komicznie – zapowiedział. Oprócz nagrania nazw przystanków i komunikatów, nowy lektor użyczy swojego głosu także do nagrań z informacjami dla niewidomych. Będzie można je usłyszeć na przystankach, przyciskając specjalny guzik na tablicach informacyjnych oraz przy sygnalizacji świetlnej.

Całość inwestycji i nagranie 2 tys. komunikatów będzie kosztowało miasto 4 tys. złotych. Kolejne nagrania mają wahać się w cenach od 5 do 10 złotych za komunikat. ZTM zapowiedziało podpisanie z lektorem kolejnej umowy w przyszłym roku. Przypomnijmy, że ceny w zgłoszeniach wahały się w przedziale od złotówki do 100 tys. złotych. W pierwszym etapie komisja konkursowa przesłuchiwała wszystkie nadesłane zgłoszenia, a następnie wybrała finałową piątkę.

- Postanowiliśmy zrezygnować z kryterium cenowego nagrań, co umożliwiał nam regulamin. Postawiliśmy na jakość i głównie braliśmy pod uwagę barwę głosu, dykcję i poprawność wymowy lektora – tłumaczył Wojciech Miechowicz z ZTM.

Czytaj więcej na stronach internetowych Głosu Wielkopolskiego.

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama