Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Otwarcie II linii metra tuż tuż. Czyj głos usłyszymy w środku?
Autor: Krzysztof Śmietana
Źródło: warszawa.gazeta.pl

Wciąż nie wiadomo, czy stacje II linii metra będzie zapowiadać kobieta czy mężczyzna. Ratusz dopiero szykuje razem z Polskim Radiem plebiscyt, w którym warszawiacy wybiorą, czyjego głosu chcą słuchać w wagonikach.

Na wybór głosu dla II linii metra zostało już niewiele czasu. Ratuszowi zależy, żeby pociągi już w listopadzie zaczęły wozić pasażerów z Woli na Pragę. Tym bardziej dziwi opieszałość w sprawie wyboru lektora.

 

Otwarcie II linii metra tuż tuż. Czyj głos usłyszymy w środku?

 

Już prawie dwa lata temu Rada Warszawy postulowała, by komunikaty w pociągach II linii zapowiadała kobieta. Walczyli o to radni SLD, którzy dowodzili, że damski głos symbolizowałby szanse obu płci w stolicy. Na I linii kolejne stacje zapowiada znany lektor Ksawery Jasieński. W 1998 r. użyczył swego głosu za darmo, bo uznał, że pierwotnie nagrane zapowiedzi były wyjątkowo nieprofesjonalne. Teraz gorąco popiera pomysł, by stacje II linii zapowiadała kobieta. - Takie rozróżnienie będzie dla pasażerów użyteczne. Kobiece głosy są wspaniałe. Mam nawet własne typy. Stacje mogłaby zapowiadać Hanna Kamińska, wieloletnia spikerka Polskiego Radia, lub aktorka Elżbieta Kijowska - mówi Ksawery Jasieński.

Ta ostatnia znana jest z wielu ról dubbingowych, głównie do filmów dla dzieci i młodzieży, np. do "Piotrusia Pana" czy serialu animowanego "Mój przyjaciel królik".

 

Przeczytaj cały artykuł i posłuchaj nagrań lektorow na stronach gazeta.pl

 

 

Brak komentarzy

Zawodowcy do wynajęcia

reklama

Agencja MediaNawigator.com