Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Mad Max - fragment z bazarowym lektorem
Autor: thisisvhshell
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tIC0IqYl848
Data publikacji: 26.03.2019

"Są teraz powroty – tak, jak do płyt winylowych - do kaset video. W Gdańsku jest Stowarzyszenie VHS HELL i oni to kochają. Dałem im całe pudło moich prywatnych kaset, bo już nawet nie mam VHS-u" - mówi Tomasz Knapik w udzielonym nam wywiadzie (Bliżej mikrofonu: Tomasz Knapik - Do tego dochodzi się latami), wspominając czasy VHS i nie tylko.

Poznajcie pirackie wydanie "Szalonego Maksa", które raczej nie pochodzi od Pana Tomasza, bo czyta w nim tzw. "bazarowy lektor". Stowarzyszenie VHS HELL specjalizuje się w wyszukiwaniu i archiwizowaniu takich perełek epoki magnetowidu.

Przypomnijmy, że w latach 80 i 90 wytwórni - często pirackich - polskich wersji filmów na taśmach VHS przybywało jak grzybów po deszczu, a do czytania bazarowych kopii nie wymagano wielkiej finezji. Mówiąc wprost: czytać mógł każdy.

Ostrzegamy, że oglądacie na własną odpowiedzialność. Bo zwłaszcza fragmentu: "Musicie realizować naj... nasz drogram... program drogowy" nie da się odzobaczyć, a właściwie - odsłuchać...

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama